Serik' teki Yeni Konsept Mağazamız
07 Eylül 2015
Satış Müdürümüz İlyas Bey ve Satış Uzmanımız Mücahit Bey' le yeni konsept mağazamız Erdem Mefruşat' tan Ömer Erdem' in 150 m2 ' lik Özdilek Mağazasını bitirdik.. Kendisine bize güvendiği ve bizimle iş birliği yaptığı için teşekkür eder, hayırlı bol kazançlar dileriz.

Devamı
Antalya High Life Mart' 2015 sayısı haberimiz...
31 Mart 2015
2015 İlkbahar-Yaz Ekspozisyonu
02 Mart 2015
Baby&Kid Store Dergisi Röportajı...
17 Ocak 2015
Atılgan tekstil;
‘’Müşteri ve kalite
odaklı hizmet anlayışı
ile her yıl büyüyoruz’’
Atılgan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Atılgan
ile gerek sektörü, gerekse firmanın gelecek hedeflerini
konuştuğumuz bir söyleşi gerçekleştirdik.

1980 Yılında kurulan Atılgan Tekstil’in,100’ e yakın seçkin marka ve firmanın bölge bayiliklerini yapmakta olduğunu ifade eden Ramazan Atılgan, müşteri ve kalite odaklı hizmet anlayışı ile her yıl
büyüyerek, Akdeniz Bölgesi’nin en büyük tekstil firması haline geldiğini ve kalitelerinden ödün vermeden, hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti. 

Firmayı ön plana çıkaran unsurlar…

Atılgan, kendilerini rakiplerinden ayırıp, ön plana çıkaran hususlar konusunda, ‘’Tüm markalarımızda oldukça iddialıyız. Hem kalite, hem de fiyat konusunda mutlak bir şekilde takip edilen, öncü bir
firmayız. Bizi sektördeki firmalardan farklı kılan özelliklerimiz, kalite, hizmet, güvenirlik, doğruluk ve dürüstlük gibi kavramlarla açıklanabilir’’ diye konuştu.

Kalite ve standart fiyat politikası önemli

Ürünlerinde öncelikli olarak dikkat ettikleri hususları da dile getiren Atılgan, ‘’Kalite ve standart fiyat Konusunda oldukça hassasız. Kalitemizdeki istikrarımızın yanı sıra, fiyat politikamız d kurulduğumuz
günden bu güne kadar aynı kalmıştır. Tek bir fiyatımız olur ve müşterilerimiz aynı kaliteye her zaman en doğru fiyatla ulaşmanın güvencesiyle karşılaşırlar’’ ifadelerine yer verdi.

Tüm müşteriler davet edildi

Bu yıl gerçekleşecek olan İstanbul Anne Bebek ve Çocuk Ürünleri Fuarı için hazırlıklarını yapmış olduklarını belirten Atılgan, müşterilerini fuar katılmak üzere birebir davet ettiklerini ve kendilerini bu
konu hakkında bilgilendirdiklerini ifade etti. Atılgan ayrıca, yurtdışında da Almanya, Fransa, Hollanda ve İngiltere fuarlarına da katıldıklarını ve dünyadaki tüm önemli fuarları birebir takip edip, neredeyse günlük olarak perakende rafları yakından izlediklerini söyledi.

Sektöre genel bir bakış…

Anne, Bebek ve Çocuk Ürünleri sektörünün hem de yurt içi hem de yurtdışı pazarları konusundaki düşüncelerini sorduğumuz Atılgan, ‘’Anne, Bebek ve Çocuk Ürünleri Sektöründe ihracatımızı artırmamız
gerekiyor. İthalat konusunda da tam tersi bir yol izlememiz gerektiğine inanıyorum.’’ dedi. Atılgan sektörde var olan sıkıntılar konusunda da, ‘’Sektörde kümeleşme yok. Kalite standartlarına da önem verilmelidir.Bu sektörün profesyonelleşmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bizce, ülkemizde sektörde bir dağınıklık söz konusu. Üretmek veya geliştirmek yerine var olanı kopyalayarak, kaliteyi ve fiyatı düşürmek gibi genel bir strateji takip edildiğini ve bunun sektöre zarar verdiğini izliyoruz. Sektörde Türkiye gelişiyor. Ancak sektör, Rusya ve Körfez ülkeleri hariç olmak üzere, özellikle Avrupa’da
çok zayıf. Avrupa pazarını geliştirmek gerekiyor’’ açıklamasında bulundu.

Ar-Ge ve markalaşmaya ağırlık veriliyor

Atılgan, sürdürülebilir giyimin, tekstil sektöründe önem kazanmasıyla birlikte, bunun bebe çocuk giyim sektörüne de yansımaları olduğunu ve bu konuda kendilerinin de marka ve Ar-Ge çalışmaları yaptıklarını söyledi. Atılgan, markalaşma sürecinin kendileri için öncelikle pazarı, pazarın eksiklerini ve kendi doğrularını bir arada değerlendirmekle başladığını, bünyelerinde bulunan markaların da kalitesine ve kalitesini korumasına her zaman çok önem verdiklerini dile getirdi. Atılgan ayrıca, sektördeki son trendleri Ar-Ge birimlerinin yenilikçilik anlayışıyla ve dikkatle takip ettiğini belirtti. Atılgan son olarak, 2014 yılının kendileri için ticari açıdan olumlu geçtiğini, 2015 yılında da Ar-Ge ve markaya değer veren tutumlarıyla, yenilikleri takip ederek yola devam edeceklerini ifade etti.


Devamı
2014 Konsept Mağazamız
13 Ocak 2015
Saime Hanım'a bize güvendiği ve bizimle iş birliği yaparak böyle güzel bir mağazayı firmamıza kazandırdığı için Atılgan Ekibi olarak kendisine çok teşekkür eder başarılar dileriz.

Devamı
2014 Yılı ödülleri...
30 Aralık 2014
Yeni yılı yenilenen reyonumuzda kutladık :)
28 Aralık 2014
2014-2015 Penti Kış Koleksiyonu
24 Haziran 2014
24-25-26 Haziran günü '' 2014-2015 Penti Kış Koleksiyonu '' tanıtımımız Atılgan Toptan Tuh. Teks. Tic. Ltd. Şti. Showroom'da siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmuştur. 

Devamı
2014 İlkbahar-Yaz Sezonu Bayi Toplantımız Gerçekleşti.
14 Şubat 2014
2014 yılı ilkbahar-yaz sezonu bayi toplantısı ve ürün tanıtımı 14 - 15 -16 -17 şubat 2014 tarihinde Göynük'te bulunan Majesty Mirage Park Resort Hotel'de geniş bir bayi katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Tanıtımda birçok ürün ve tanıtımı oldukça ilgi toplamıştır.

Devamı